Kézilabda : Edzői értékelések a Pick-Barca meccsről. |
Edzői értékelések a Pick-Barca meccsről.
csiki 2005.10.28. 13:54
Kovács Péter: "Csak futottunk az eredmény után"
Xesco Espar: "Ha Romero megtanulna védekezni…"
Kovács Péter: "Csak futottunk az eredmény után"
– Mindenki csalódott a vereség miatt, én is – mondta Kovács Péter, a Szeged edzője. – Az első félidőben a balszerencsés támadásainkból kipattanó labdával leindított bennünket a Barca, utána csak futottunk az eredmény után. – Miért kezdtek álmosan?– Gyámoltalanul támadtunk, bizonytalankodtunk a védekezésben, a katalánok pedig könyörtelenül kihasználták a hibáinkat. – A folytatásban felzárkóztak, de az egyenlítés elmaradt.– Rengeteg ziccert hagytunk ki, szinte szétforgácsoltuk a kapufát. Fontos mozzanat volt, hogy huszonnégy huszonkettes Barca-vezetésnél hétméterest hibáztunk, és ennél közelebb már nem kerültünk ellenfelünkhöz. – Mivel lehetett elégedett?– Sok helyzetet dolgoztunk ki, ügyes, látványos akciókból lőttük a góljainkat, a második félidőben pedig már a védekezésünk is jelezte, hogy küzdőképes, jó a csapatunk. Kár, hogy a válogatott programja miatt nem folytathatjuk ezzel a lendülettel a közös munkát. Erre ugyanis égető szükségünk lenne a Zaporizzsja elleni találkozó előtt. Xesco Espar: "Ha Romero megtanulna védekezni…"
– Az első félidőben remekül játszottunk, Iker Romero a hátán vitte a csapatot, majd a második játékrészben David Barrufet védései tartották bennünk a lelket – mondta Xesco Espar, a Barcelonát második éve irányító szakvezető. – A szünet után feljavult a Szeged, minden tudásunkra szükség volt, hogy megőrizhessük százszázalékos mérlegünket. – Romero a szegedi játéka alapján alighanem a világ legjobb férfi kézilabdázója…– Szerintem, ha Davor Dominikovicot és Ikert összegyúrnák, az lenne a világ legjobb kézilabdázója. Romero ugyanis nem védekezik, s egy játékos akkor komplett, ha védekezni is tud. – Kiket emelne ki a Barcelonából? – A csapatot. Az első félidőben remekül védekeztünk, a védőfalunk blokkolta a magyar lövéseket, s ez nagyban megkönnyítette Barrufet dolgát. Persze el kell ismernem, Nenad Perunicsics és Lendvay Péter időnkénti hiányzása sokat segített nekünk. Most már nyugodtan hátradőlhetünk a BL-ben, készülhetünk a szerdai, Portland elleni spanyol bajnoki rangadóra.
A helyzeteket be kellene lőni
Néhány szegedi kitűnőség a kisebb-nagyobb sérülése ellenére is vállalta a játékot, míg a Barcelona valamennyi sztárja makkegészségesen érkezett meg a csoportrangadóra. A hazaiaknál kulcskérdés volt, hogy vajon Nenad Puljezevicset a karsérülése menynyire fogja zavarni a védésben, illetve Nenad Perunicsics miként tud kézilabdázni éppen csak meggyógyult vádlival, továbbá sérült felkarral, ráadásul szinte edzés nélkül, hiszen négy napig pihennie kellett. Hasonló cipőben járt a derékbántalmakkal bajlódó Lendvay Péter is.
Puljezevics bravúrjai nem ellensúlyozták az elrontott szegedi támadásokat, amelyekből a gyorsan induló vendégek főleg Nagy László, Iker Romero és Fernando Hernández révén lőttek gólokat. Irgalmatlanul nehéz feladat volt átlőni a Barca két méter fölötti védőfalát, amelyből ha kellett, ki-kilépett Igor Vori, Lars Jeppesen vagy Davor Dominikovic. A Nagy László, Ilyés Ferenc párharcot is rendre a katalánok magyarja nyerte meg, aki mellett azért olykor Danijel Andjelkovicsnak sikerült betörnie.
Perunicsics, akinek a vádlija a bemelegítéskor újra megrándult, valamint a főleg védekezésben igyekvő Lendvay a sérülése miatt mégsem vállalhatott annyit a csatából, amennyit szeretett volna. A kis pihenőt kapó Nagy helyére Salvador Puig állt be, aki elpuskázott néhány helyzetet, ám a szünetig káprázatos formában játszó Romero továbbra is ellenállhatatlan volt. A világbajnok irányító (Nagy László legjobb barátja) igazi karmesterként szervezte a Barca támadásait, amelyek zömét ő maga fejezte be, mégpedig védhetetlen lövésekkel. A Szeged szenvedve futott az eredmény után, de támadásai továbbra is körülményesek voltak, a védekezését pedig még az egyre jobb formába lendülő, elnyűhetetlen Mezei Richárd, valamint a minden dicséretet megérdemlően küzdő Ratko Djurkovics sem tudta összefogni. A bravúros kapusteljesítmény is hiányzott a Pick játékából. Igaz, Szente Gábor a második félidőben remekelt, de előtte is gyakran szétnyílt a védőfal.
A hazaiak akkor kezdték el a felzárkózást, amikor Szente több ziccert hárított, valamint a Barca támadószabálytalanság miatt többször elvesztette a labdát. Sántikálva is igyekezett segíteni csapata védekezését Perunicsics, aki Ilyéssel együtt jól semlegesítette Nagy Lászlót. Ekkor már bátrabban vállalkozott Vladan Matics és Milorad Krivokapics is.
A Barcelona támadási bakijaiból gyorsindításokat vezethetett a Szeged, de David Barrufet kapus igazolta kivételes klasszisát. Társai azonban mintha elfáradtak volna a saját maguk diktálta tempótól, miközben a Pick a hajrára is tartalékolt, és minden tudását összeszedve igyekezett egyenlíteni. A kimaradó ziccerek azonban megbosszulták magukat, és a fordulat elmaradt. A BL-győztes végig vezetve nyert, és bejutott a nyolcaddöntőbe. Ugyanezért a sikerért a Szegednek nyernie kell idegenben a Zaporizzsja és itthon a Ljubuski ellen.
Szóról szóra – a meccs után
Ilyés Ferenc: – Visszafogottan kezdtünk, de a második félidőben felébredtünk, ám túl sok helyzetünk maradt ki. Szente Gábor: – A Barcelona jobb volt, mint legutóbb a saját otthonában. A bírók nem nekünk kedveztek. Több mint egy félidőt védtem, és mindössze tizennégy gólt kaptam. Ez nem rossz teljesítmény. Mezei Richárd: – Kishitűen kézilabdáztunk az első félidőben. Ha végig úgy játszunk, mint a másodikban, akkor nyerünk. David Barrufet: – Igyekeztem kitalálni, hová lövik a labdát a szegediek, s ez gyakran sikerült is. Hiába, a rutin… Iker Romero: – Nem is tudom, hány gólt dobtam, nem szoktam számolni. A második félidőben megfogtak bennünket a bírók, azért lett ilyen szoros a meccs. Dragan Skrbics: – Amikor belőttem a huszonötödik gólunkat, éreztem, hogy megvan a meccs. Barrufet előzőleg kivédte a hetest, ez volt a kulcsmomentum.
A szerencse is elpártolt
"Nagyszerű, közönségszórakoztató mérkőzés volt. Mindkét csapat játékán érződött, hogy a játékosok okultak a két héttel ezelőtti, barcelonai találkozójukból. Remekül kiismerték egymás taktikáját, és a Barcelona azzal szerzett előnyt, hogy nem engedte helyzetbe kerülni a szerencsével is hadilábon álló szegedi átlövőket. Barrufet parádézott, Romero pedig főleg a szünetig csillogott. Emellett nagyon eredményesek voltak a Barca lerohanásai, amelyeknek a megállítása az egyik legfőbb feladata lett volna a hazaiaknak. Amíg a szegediek Skrbics semlegesítésével voltak elfoglalva, a Barca szélsői és átlövői levegőhöz jutottak. A második félidőt három góllal megnyerte a Szeged, mert javult a kapusteljesítménye, hatékonyabb lett a nyitott védekezése, amely mintha meglepte volna Romerót és társait. Szinte önkívületben harcolt a Pick, ám Barrufet és Fortuna nem akarta, hogy pontot szerezzen." (szakértő Skaliczki László a férfiválogatott szövetségi kapitánya)
|